Szybki storage dla wymagających

Duzi klienci intensywnie korzystający między innymi z wirtualizacji stanowisk klienckich (Virtual Desktop Infrastructure) mają wysokie wymagania odnośnie wydajności podsystemu dyskowego, które są w stanie zaspokoić głównie rozwiązania oparte w całości o pamięci półprzewodnikowe. Kupno gotowej macierzy od globalnych producentów wiąże się często z bardzo wysokimi kosztami zarówno zakupu jak i późniejszej opieki serwisowej czy rozbudowy. Dlatego klienci posiadający wykwalifikowane zespoły IT decydują się na samodzielną budowę rozwiązania opartego o serwery hiperkonwergentne lub dedykowane zależnie od przyjętej architektury rozwiązania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich klientów wprowadziliśmy do oferty niewielkie, ale bardzo elastyczne i pojemne serwery eterio 117 RZ1, które idealnie nadają się do budowy rozwiązań HCI oraz scale out storage. W niewielkiej obudowie 1U znajduje się pojedynczy procesor mogący posiadać od 8 do 64 rdzeni, do 2TB pamięci RAM, dwa złącza rozszerzeń na szybkie karty sieciowe z obsługą RDMA oraz 12 zatok U.2 na podłączone bezpośrednio do procesora dyski NVMe.

Używając dysków Western Digital Ultrastar DC SN640 możemy osiągnąć łączną pojemność 92,16TB na węzeł. Dobierając odpowiednio ilość rdzeni procesora, rozmiar pamięci RAM oraz pojemność dysków, możemy dopasować serwer do konkretnego zastosowania. W przypadku dysków Ultrastar DC SN640 mamy możliwość zmiany żywotności dysku kosztem jego pojemności (tzw. overprovisioning). Umożliwi to zwiększenie odporności dysku na intensywne zapisy poprzez zmniejszenie jego pojemności. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zamiast żywotności 0,8DWPD dla pojemności 7,68TB uzyskać 2DWPD dla pojemności 6,4TB lub 5DWPD przy pojemności 4,24TB. Na zakończenie warto dodać, że dyski Ultrastar DC SN640 mają obniżony o 65% pobór energii w porównaniu do wysokowydajnych 25W dysków NVMe oraz posiadają pięciokrotnie wyższą wydajność od serwerowych dysków SSD SATA, przy często niższej od nich cenie co przyspiesza zwrot z inwestycji. Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami w celu dobrania optymalnej konfiguracji pod potrzeby budowanego rozwiązania.

*DWPD – (Disk Write Per Day) – oznacza gwarantowaną przez producenta dysku pojemność danych jaka jest możliwa do zapisania na dysku w czasie gwarancji i odniesiona do całej pojemności dysku. Np. dysk o pojemności 800 GB i współczynniku DWPD równym 1 oraz 5-cio letniej gwarancji powinien bezproblemowo zapisać 0,8 x 1 x 365 x 5 = 1460 TB (lub w przybliżeniu 1,46 PB). Czasem używa się zamiast wskaźnika DWPD własnie wartości TBW (Terabytes Written) wyrażonej w Terabyte’ach  aby ujednolicić ten wskaźnik dla dysków o różnym okresie gwarancyjnym.