SYSTEM SERWEROWY INTEL® VRN2208WFAF83
- vSAN ReadyNode – profil AF-8
- 1,5 TB dysków Intel® Optane™ (4 x 375GB)
- 24 TB dysków NVMe read-intensive (12 x 2TB; Intel P4510)
- 4 x 10 GbE, SFP+
Firma VMware – twórca hypervisor’a vSphere – stworzyła dedykowane rozwiązanie SDS (Software Defined Storage) klasy enterprise dla hyperkonwergentnych środowisk. vSAN jest rozwiązaniem wysoce skalowalnym i wydajnym – wykorzystując dyski SSD w celu zwiększenia ilości możliwych operacji w jednostce czasu (IOPS) oraz zmniejszenia opóźnień (latency). Doskonała integracja z vSphere oraz całym ekosystemem VMware pozwala temu narzędziu na budowę niezawodnych systemów biznesowych, środowisk testowych czy infrastruktur VDI (Virtual Desktop Infrastructure).
Aby móc obsłużyć wydajne dyski NVMe czy SSD oraz duże przestrzenie dyskowe w konfiguracjach hybrydowych wymagane są odpowiednio dobrane procesory. Najlepszym wyborem są wydajne jednostki Intel Xeon z rodziny Scalable – procesory klasy Gold czy Platinum dostarczające odpowiedniej mocy obliczeniowej do stawianych przed nimi zadań. Dzięki ich wydajności całe rozwiązanie może się charakteryzować odpowiednimi parametrami w swojej klasie – dzięki czemu zespoły IT nie tracą czasu na żmudne testy i dopasowywanie komponentów w celu osiągnięcia pożądanych cech funkcjonalnych.
W zależności od oczekiwanej klasy rozwiązania i wydajności należy odpowiednio dobierać ilości dysków SSD i NVMe oraz dla konfiguracji hybrydowych również dysków obrotowych – HDD. Odpowiednie proporcje pomiędzy grupami dyskowymi i ilością zawartych w nich dysków jak też pojemnością i klasą wydajności dysków SSD użytych jako „cache” stanowią o skalowalności i wydajności całego rozwiązania. Wybór spośród odpowiednio predefiniowanych i certyfikowanych konfiguracji ułatwia planowanie instalacji i zapewni maszynom wirtualnym zbalansowaną wydajność.
Chociaż technologia Gigabit Ethernet jest obsługiwana przez vSAN to do produkcyjnych zastosowań zaleca się użycie technologi 10 GbE czy nawet 40 GbE. Intel w swoich serwerach certyfikowanych dla struktury vSAN (vSAN Ready Node) poleca używanie bądź to adapterów w formacie OCP dedykowanych do montażu w specjalnym gnieździe na płycie głównej bądź użycie standardowych adapterów PCI Express. Użycie odpowiednio wydajnych adapterów sieciowych pozwoli na zbalansowanie całej platformy – tak aby wydajność łącza nie stała się wąskim gardłem w działaniu całości struktury.
Konfiguracja każdego z czterech węzłów:
Konfiguracja każdego z czterech węzłów: