eterio eVOS plus – system operacyjny do wirtualizacji dla przedsiębiorstw

Wirtualizacja „all-in-one” eVOS to system operacyjny do wirtualizacji serwerów. Tworzenie, kopie zapasowe i zarządzanie maszynami wirtualnymi nigdy nie było tak proste.

Enterprise Virtualization OS (eVOS) to najlepsze rozwiązanie do niezależnej od sprzętu wirtualizacji, przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych.

Twórz nowe maszyny wirtualne lub użyj kreatora, aby zaimportować istniejące maszyny wirtualne za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Zaimportuj istniejące obrazy VMWare lub Hyper-V w ciągu kilku minut dzięki naszemu przyjaznemu dla użytkownika kreatorowi importu.

Funkcje , takie jak przenoszenie maszyn wirtualnych w locie, kontrola IO, snapshoty, klonowanie oraz „thin provisioning” zapewniają maksymalną elastyczność.

Dzięki eVOS otrzymasz najnowszą technologię wirtualizacji, wysoką dostępność, potężne narzędzia do odtwarzania po awarii oraz niezawodne kopie zapasowe i odzyskiwanie danych
 • Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego systemu operacyjnego lub oprogramowania – wszystko jest już w środku
 • Działa na standardowym sprzęcie serwerowym eterio
 • Zapewnia wirtualizację, pamięć masową i tworzenie kopii zapasowych w jednym produkcie
 • Kreator importuje istniejące obrazy VMWare lub Hyper-V w ciągu kilku minut
 • Spójne kopie zapasowe uruchomionych maszyn wirtualnych bez przestojów
 • Oraz wiele więcej
Główne zalety eterio eVOS plus

Wirtualizacja na dowolnym sprzęcie

Nasza najnowocześniejsza technologia działa na standardowym sprzęcie serwerowym eterio, zapewniając niezrównaną wydajność i niezawodność.

Import istniejących maszyn wirtualnych VMWare i Hyper-V w ciągu kilku minut

Przejście z VMware lub Hyper-V jest proste. Kreator importu maszyn wirtualnych zajmie się wszystkim – wystarczy wskazać mu dysk wirtualny, a on automatycznie przekonwertuje go i utworzy nową maszynę wirtualną.

Wirtualizacja z wysoką dostępnością

Kreator pomoże ci skonfigurować wysoką dostępność dla twoich maszyn wirtualnych w ciągu kilku minut. W przypadku wystąpienia błędu sprzętowego lub programowego, jest on wykrywany przez inteligentne funkcje. Uruchomiony serwer automatycznie przejmie i zrestartuje maszyny wirtualne na działającym węźle.

Niezawodny backup

Zaplanowane kopie zapasowe maszyn wirtualnych zapewniają, że dane są zawsze bezpieczne i dostępne, gdy są potrzebne. Obsługa usługi Volume Shadow Copy Service (VSS) zapewnia najwyższą możliwą spójność danych na maszynach wirtualnych z systemem Windows, umożliwiając kopiowanie wszystkich danych, które w przeciwnym razie mogłyby zostać zablokowane przez operacje zapisu.

Technologia natychmiastowego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Rewolucyjna funkcja Instant Backup & Recovery znacznie ułatwi życie administratora. W ciągu zaledwie kilku chwil można uzyskać backup danych na wypadek ich utraty lub awarii systemu. Funkcja jest niezbędna dla każdego, kto chce chronić swoje ważne dane i zapewnić ciągłość biznesową. Funkcja tworzenia zaplanowanych kopii zapasowych obsługuje usługę Volume Shadow Copy Service (VSS), zapewniając spójność i dokładność kopii zapasowych. Ponadto została zaprojektowana tak, aby zajmować minimalną ilość miejsca i mieć minimalny wpływ na wydajność systemu.

Przenoszenie maszyn wirtualnych w locie (Live Migration)

Dzięki eVOS możesz migrować działające maszyny wirtualne z jednego serwera na inny bez przestojów. Maszyna wirtualna nie zostanie wyłączona, pamięć RAM i wszystkie ustawienia zostaną przeniesione. Cała migracja trwa zaledwie kilka sekund. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcesz wyłączyć lub zrestartować jeden z węzłów w celu serwisu lub aktualizacji.

Snapshoty maszyn wirtualnych z uwzględnieniem klastrów

Snapshoty maszyn wirtualnych działają na dowolnym węźle, nawet jeśli plik jest używany i otwierany na innym węźle. Pozwala to na tworzenie snapshotów maszyn wirtualnych i uruchamianie ich na innym węźle niż oryginalna maszyna wirtualna. Tradycyjne snapshoty zależą od oryginalnego pliku. Snapshoty eVOS są całkowicie oddzielone od oryginalnego pliku – otrzymujesz wszystkie korzyści bez martwienia się o wydajność i stan oryginalnego pliku maszyny wirtualnej. Konsolidacja snapshotów również należy już do przeszłości.

Klonowanie maszyny wirtualnej

Twórz w pełni niezależne klony oryginalnej maszyny wirtualnej w jej bieżącym stanie. Będą one używać bloków danych oryginalnej maszyny wirtualnej jako odniesienia i wymagają znacznie mniej miejsca na dysku. Chociaż współdzieli bloki danych z oryginalną maszyną wirtualną, nadal jest w 100% niezależna od oryginału. Oryginalną maszynę wirtualną można usunąć w dowolnym momencie, a klon może jednocześnie działać na dowolnym serwerze.

Thin Provisioning

Thin Provisioning pozwala zaoszczędzić koszty poprzez zmniejszenie przydziału pamięci masowej poprzez wirtualizację pamięci masowej dla maszyn wirtualnych. Tylko sektory maszyny wirtualnej, które zostały zapisane, są faktycznie umieszczane na dysku fizycznym.

Maksymalne I/O dla maszyn wirtualnych

Hybrid Storage Cache poprawia wydajność serwera pamięci masowej poprzez dynamiczne przenoszenie często używanych danych na szybsze, mniejsze urządzenie, takie jak dysk SSD. W ten sposób można zbudować hybrydowy serwer wirtualizacji, który zapewni wyższą wydajność I/O i większą pojemność w tym samym czasie.

Mirrored Storage

eVOS zapewnia, że maszyny wirtualne są dublowane na różnych serwerach. Pozwala to nie tylko na najwyższą dostępność i bezpieczeństwo, ale także umożliwia działanie maszyn wirtualnych w dwóch różnych lokalizacjach.

Współdzielona pamięć masowa przez iSCSI, SAS lub Fibre Channel

Alternatywnie wszystkie węzły mogą współdzielić tę samą pamięć masową i mieć do niej jednoczesny dostęp. Może to być pamięć masowa SAS, FC lub iSCSI. eVOS obsługuje ALUA/MPIO. Obsługiwane są połączenia aktywne/aktywne i aktywne/pasywne.

Dlaczego eterio eVOS?

Dlaczego warto wybrać nasze rozwiązanie do wirtualizacji serwerów?

Usprawnione zarządzanie, niższe koszty, kompleksowe wsparcie, fachowe doradztwo i wysoka dostępność przy zoptymalizowanych  wymaganiach sprzętowych.

Jeden producent oprogramowania – kompletne rozwiązanie

Większość dostępnych na rynku rozwiązań do wirtualizacji wymaga współpracy z trzema różnymi producentami: producentem hypervisora, producentem pamięci masowej i producentem oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych. Często prowadzi to do unikania odpowiedzialności, gdy pojawiają się problemy techniczne, pozostawiając użytkownika samego z ich rozwiązaniem.

eVOS zapewnia pełną funkcjonalność w jednym produkcie. Jego unikalne połączenie wirtualizacji, pamięci masowej o wysokiej dostępności i profesjonalnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych znacznie ułatwi Ci życie. Zamiast trzech będziesz mieć jednego kompetentnego partnera, który pomoże Ci w razie potrzeby.

Zapewniamy wysoką dostępność serwerów

Maszyny wirtualne pozostają maksymalnie dostępne, nawet w przypadku całkowitej awarii jednego z serwerów. eVOS zadba o to, by uruchomić je na jednym z pozostałych serwerów w klastrze.

Elastyczne opcje pamięci masowej

Elastyczność i skalowalność. Klient decyduje, co jest najlepsze dla organizacji

 • Mirroring serwerów
  Mirroring maszyn wirtualnych między serwerami.
 • Dysk współdzielony
  Do 5 serwerów może współdzielić dysk przez iSCSI, FC lub SAS.
Potężna funkcjonalność tworzenia backupów

Rozbudowane i unikalne funkcje tworzenia kopii zapasowych, które zapewniają szybkie odzyskiwanie danych w sytuacjach awaryjnych.

 • Kopia zapasowa maszyny wirtualnej
  Tworzenie kopii zapasowych na dysku sieciowym.
 • Błyskawiczne tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych
  Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych w zaledwie kilka sekund.
 • Zewnętrzna kopia zapasowa
  Tworzenie kopii zapasowych przy użyciu narzędzi innych firm.
Doradztwo

Przed przejściem infrastruktury serwerowej na wirtualizację kluczowe jest dokładne planowanie i kompetentni doradcy. Wraz z naszym zespółem jesteśmy gotowi pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania dostosowanego do potrzeb firmy.

Wsparcie, które Cię nie zawiedzie

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu rozwiązań łączących sprzęt i oprogramowanie serwerowe. Pomożemy przed zakupem produktu i będziemy wspierać w fazie wdrożeniowej i w okresie gwarancyjnym po zakupie.

eVOS plus – Korzyści

Wysoka dostępność

eVOS Plus zapewnia dostęp do maszyn wirtualnych nawet w przypadku całkowitej awarii serwera. Podczas gdy standardowe serwery wirtualizacji mają wiele redundantnych funkcji, takich jak RAID lub UPS, eVOS idzie o krok dalej, zapewniając tworzenie kopii lustrzanych maszyn wirtualnych w celu zapewnienia wysokiej dostępności.

Mirroring maszyn wirtualnych między serwerami

eVOS Plus oferuje wysoką dostępność poprzez ciągłą replikację i synchronizację danych w czasie rzeczywistym pomiędzy dwoma serwerami lustrzanymi. Oba serwery zawierają identyczne dane maszyn wirtualnych zapewniające redundancję, więc w przypadku awarii jednego z nich, drugi węzeł może natychmiast uruchomić maszynę wirtualną. Możliwe jest również zdefiniowanie, która maszyna wirtualna powinna działać na którym serwerze, umożliwiając bardziej efektywne wykorzystanie serwerów i wyższą wydajność w tym samym czasie.

Trzy programy serwis w jednym miejscu

Klasyczne rozwiązania wirtualizacyjne wymuszają komunikację z trzema różnymi firmami i osobami kontaktowymi.

 • Wirtualizacja
 • Pamięć masowa
 • Kopia zapasowa

Dzięki eVOS otrzymujesz wszystko w jednym produkcie z jednym kontaktem wsparcia dla wszystkich funkcji.

Profesjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych

Szybkie i niezawodne odzyskiwanie maszyn wirtualnych jest również bardzo ważne, aby czasy przestojów były jak najmniejsze. eVOS zawiera potężne zintegrowane profesjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych, które tworzy niezawodne deduplikowane kopie zapasowe maszyn wirtualnych. Obsługa VSS zapewnia najwyższą możliwą integralność danych.

Szybka i łatwa konfiguracja

Kreatory pomagają skonfigurować wysoce dostępne środowisko dla maszyn wirtualnych za pomocą zaledwie kilku kliknięć. eVOS może być monitorowany i zarządzany z dowolnego komputera podłączonego do sieci w interfejsie przeglądarki. Rejestrowanie zdarzeń, statystyki i alerty e-mail pomagają w pełni wykorzystać możliwości serwera pamięci masowej.

Szeroka obsługa gościnnych systemów operacyjnych

eVOS obsługuje wszystkie ważne nowsze systemy operacyjne – maszyna wirtualna jest automatycznie optymalizowana pod kątem najlepszej wydajności dla każdego systemu operacyjnego gościa.

Thin Provisioning

Thin Provisioning pozwala zaoszczędzić koszty poprzez zmniejszenie przydziału pamięci masowej poprzez wirtualizację pamięci masowej dla maszyn wirtualnych. Tylko sektory maszyny wirtualnej, które zostały zapisane, są faktycznie umieszczane na dysku fizycznym.

I/O Tunning

Definiowanie wydajności I/O dla każdej maszyny wirtualnej. Można ustawić liczbę operacji wejścia/wyjścia na sekundę lub liczbę MB/s zapobiegając zawłaszczeniu zasobów przez pojedynczą maszynę wirtualną czy użytkownika.

Sprawdzony w branży Hypervisor o wysokiej wydajności

Wirtualizacja eVOS opiera się na sprawdzonym w branży hiperwizorze KVM. Jest on używany w tysiącach instalacji na całym świecie.

Pamięć podręczna SSD

eVOS może być skonfigurowany do Cache Tiering. Poprawia to wydajność serwera pamięci masowej poprzez dynamiczne przenoszenie często używanych danych na szybsze, mniejsze urządzenie, takie jak dysk SSD. Ta hybrydowa funkcja pamięci masowej zapewni wyższą wydajność I/O i większą pojemność w tym samym czasie. Automatycznie analizuje przychodzący transfer danych i przenosi bloki, które są używane częściej, na szybsze dyski (SSD). Im dłużej serwer jest używany, tym bardziej staje się wydajny.

Sprzętowa obsługa macierzy RAID

Produkty euroNAS obsługują sprzętowe macierze RAID z różnymi kontrolerami od różnych producentów dla lepszej wydajności macierzy RAID. Ponadto serwery euroNAS oferują narzędzie do zarządzania sprzętową macierzą RAID zintegrowane z interfejsem i obsługują powiadomienia e-mail. Zawiera również LSI Storage Management Agent dla łatwiejszego zarządzania.

Obsługa programowej macierzy RAID

Ekonomiczne rozwiązanie z obsługą wszystkich głównych układów RAID, w tym RAID 0, 1, 10, 5, 6. Obsługuje również rozszerzanie pojemności online, Hotspare Drive i powiadomienia e-mail w przypadku awarii dysku.

Obsługa sieci VLAN

Oddziel swoją sieć, tworząc różne sieci VLAN.

Łączenie sieci

Interfejsy sieciowe mogą być łączone w celu zapewnienia redundancji awaryjnej lub zwiększenia przepustowości (teaming).