Nasi Partnerzy

INTEL to niekwestionowany lider w produkcji procesorów, z których część dedykowana jest dla rynku serwerowego – są to jednostki Intel Xeon. Istniejąc od 50-ciu lat Intel stał się jedną z największych firm sektora IT. Oprócz procesorów dostarcza takie elementy jak: chipsety, płyty i platformy serwerowe, dyski SSD, kontrolery i adaptery sieciowe (Ethernet, WiFi, Intel® Omnipath™), kontrolery dyskowe (HBA i RAID) a także innowacyjne rozwiązania oparte o technologię 3D XPoint – Intel® Optane™. Intel jest również potężnym graczem na rynku oprogramowania – dostarczając tak ważne narzędzia jak kompilatory i narzędzia optymalizacyjne dla HPC oraz biblioteki programowe np. z zakresu sztucznej inteligencji czy nauczania maszynowego.

Firma SUPERMICRO to dostawca stabilnych, innowacyjnych i wydajnych rozwiązań serwerowych: platform, płyt głównych, elementów sieciowych, kart rozszerzeń. Przez ponad 25 lat swojej obecności na rynku oferuje najwyższej jakości produkty niejednokrotnie będąc promotorem nowości technologicznych i wprowadzając rozwiązania niespotykane u innych producentów. Firma w swoich produktach stawia na ich energooszczędność i szerokie portfolio konfiguracji jakiemu nie są w stanie sprostać inni dostawcy.

AMD to producent nie tylko bardzo popularnych rozwiązań dla rynku PC – procesorów Ryzen i Threadripper ale również dostawca wydajnych procesorów dla serwerów – serii EPYC. Jest równocześnie producentem zaawansowanych rozwiązań graficznych z których część dedykowana jest do profesjonalnych zastosowań w stacjach roboczych czy jako koprocesory graficzne GPU. AMD jest również producentem chipsetów dla swoich procesorów a także rozwiązań graficznych dla notebooków, konsol do gier czy urządzeń typu „embedded”.

Firma Kingston od ponad 30 lat jest jednym z największych niezależnych producentów pamięci i dysków SSD na świecie. Dzięki połączeniu jednego z najbardziej kompleksowych, rygorystycznych procesów testowania w branży pamięci z wyjątkowymi usługami darmowej pomocy technicznej, Kingston stanowi wzorowy przykład branżowych standardów jakości i niezawodności. W swojej ofercie posiada zarówno pamięci do serwerów nowych oraz starszych platform, jak również dyski SSD dedykowane do rozwiązań serwerowych.

Western Digital to firma z 50-cio letnią tradycją, znana ze swoich produktów – głównie dysków twardych. Początkowo zajmowała się produkcją specjalizowanych układów scalonych ale 10 lat później stała się jednym z głównych dostawców dysków twardych. Uczestniczyła w powstaniu standardu ATA i jako pierwsza produkowała kontrolery dyskowe zgodne z tym standardem. Dyski CAVIAR znane są każdemu, kto wystarczająco długo zajmuje się IT. W tej chwili dzięki przemyślanym inwestycjom stała się znaczącym dostawcą w szeroko rozumianych rozwiązaniach do przechowywania danych. Marki wchodzące w skład grupy Western Digital to WD (dyski twarde i rozwiązania storage dla Centrów Danych), SanDisk (rozwiązania oparte o pamięci Flash – karty pamięci, dyski USB, konsumenckie dyski SSD itp) oraz G-Technology (specjalizowane urządzenia dla kreatywnych profesji). Wśród produktów WD dostępne są dyski mechaniczne oraz SSD klasy Enterprise dla serwerów, a rozwiązania typu JBOD i JBOF współpracują z serwerami i macierzami (jako półki rozszerzeń dyskowych).

Dziś Seagate jest jedną z dominujących na rynku dysków twardych firmą skoncentrowaną na danych, ich gromadzeniu przez ludzi i na technologiach, które pozwolą lepiej składować i wykorzystywać dane. A zaczęła 40 lat temu od pierwszego dysku o pojemności 5MB oferując dziś dyski o pojemności ponad 20TB – widać więc jak w ciągu tych lat nastąpił gwałtowny przyrost danych, któremu cały czas towarzyszył rozwój technologiczny dysków produkowanych przez Seagate. W segmencie Enterprise Seagate jest dominującym dostawcą dysków (EXOS) z interfejsem SAS w formacie 2.5″ wciąż cieszących się popularnością ale ma w swojej ofercie również pojemne dyski w formacie 3.5″ jak i mocno rozwijające się rozwiązania dysków SSD (Nytro) opartych o pamięci typu Flash. Firma oferuje również kompleksowe rozwiązania w postaci modułów aplikacyjnych, RAID oraz JBOD/JBOF dla centrów danych ułatwiając wdrożenie dużych przestrzeni dyskowych dopasowanych do potrzeb rosnącej infrastruktury IT.

Nvidia Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe będące jednym z największych na świecie producentów procesorów graficznych i innych układów scalonych przeznaczonych na rynek komputerowy. Nvidia jest także głównym dostawcą kart graficznych dla komputerów osobistych ze swoją standardową serią GeForce.

Rozwiązanie ZutaCore HyperCool® zapewnia 10 razy większą gęstość upakowania mocy obliczeniowej, redukcję całkowitego kosztu o 50%, ponowne wykorzystanie ciepła w 100% i redukcję emisji CO2 dla zrównoważonych centrów danych i przemysłu. Wykorzystując wysoce wydajny dwufazowy proces parowania i kondensacji, HyperCoold zapewnia, rozwiązania, które bez zakłóceń odprowadzają duże ilości ciepła z serwerów, a jednocześnie są pozbawione wody i ryzyka z nią związanego. Ta prosta funkcja zapewnia skalowalność od jednego serwera do całego centrum danych, przy użyciu tych samych elementów infrastruktury.

Open-E koncentruje się na opracowywaniu oprogramowania do przechowywania danych opartego na protokole IP, używanego do budowy scentralizowanych serwerów pamięci masowej i zarządzania nimi. Jego ugruntowany na rynku Open-E JovianDSS jest oprogramowaniem do przechowywania danych opartym na systemie plików ZFS, stworzonym specjalnie dla korporacyjnych środowisk pamięci masowych definiowanych programowo (SDS). Oprogramowanie zostało docenione za najwyższą wydajność, elastyczność, niezawodność, integralność i zwrot z inwestycji. Aby zapewnić optymalne przechowywanie, ochronę i odzyskiwanie danych, a także zaspokoić potrzeby użytkowników korporacyjnych poszukujących zunifikowanego serwera NAS lub SAN, JovianDSS obsługuje protokoły iSCSI, SMB / CIFS i NFS i jest wyposażony w zaawansowane funkcje klasy korporacyjnej, takie jak Off -site Data Protection, Thin Provisioning, kompresję i deduplikację.